ZUBNÍ ORDINACE

ZUBNÍ ORDINACE

 

  

Zubní lékař poskytuje komplexní péči pouze registrovaným pacientům. V současné době zubní lékař nepřijímá nové pacienty z důvodů překročení maximální kapacity.

Při preventivní prohlídce zubní lékař vyšetří dutinu ústní, zhotoví rentgenové snímky a vyhodnotí stav zubního zdraví pacienta. Jestliže objeví problém, stanoví léčebný plán. Úvodem celé péče by měla být návštěva dentální hygienistky, která zhodnotí stav parodontu, stanoví úroveň zubní hygieny, ošetření pacienta, přičemž odstraní veškeré škodlivé povlaky a provede instruktáž péče o chrup, aby léčba a její výsledek byl trvanlivý. K hygienistce vás zubní lékař deleguje v rámci prevence, ale hlavně v případě, že diagnostikuje nevyhovující hygienu, zánět dásní, přítomnost zubního kamene nebo parodontózu. V tomto případě je péče dentální hygienistky při léčbě zánětlivého onemocnění parodontu naprosto klíčová.

Aby zubní lékař zhotovil kvalitní práci, potřebuje čisté prostředí. Před zhotovením protetické práce (tj. Korunka, můstek…) je vhodné důkladné pročištění chrupu a odstranění pigmentací, aby byl zubní lékař a laborant schopen co nejlépe odhadnout barvu/odstín budoucí korunky či můstku. Při zhotovování bílé kompozitní výplně (tj. Plomby) je zcela nezbytné, aby okolní dáseň nekrvácela, a to zejména při zhotovování výplně v mezizubním či krčkovém prostoru. V tomto ohledu je návštěva dentální hygienistky před ošetřením zubního lékaře naprosto standartní. Samozřejmostí je projít zubní hygienou a instruktáží před i po zavedení implantátu. Implantát nemá obranné mechanismy, jako vlastní zub a je proto nutností naučit se o implantáty správně pečovat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

změny (adresy/pojišťovny)

hlaste zdrav. sestře

CO S SEBOU

– kartičku pojištěnce
– hotovost

 

 

ZUBNÍ LÉKAŘ NEPŘIJÍMÁ NOVÉ PACIENTY Z KAPACITNÍCH DŮVODŮ.

 

 

 

 

 

Bolestivé stavy řeší zubní lékař
POUZE v ranních hodinách!
Akutní případny řeší v nepřítomnosti zubního lékaře POHOTOVOST

 

Adresa: 
AREÁL RIDERA SPORT
ZUBNÍ POHOTOVOST – DENTAL EMERGENCY
Závodní 2885/86 2738/16 
Ostrava – Vítkovice  

PO 7:30-13:30
ÚT 7:30 – 13:30
ST 11:30 – 16:30
ČT 7:30 – 13:30
PÁ 7:30 – 12:30