DENTÁLNÍ HYGIENA

DENTÁLNÍ HYGIENA

DENTÁLNÍ HYGIENA je nedílnou součástí preventivního zubního lékařství.  JDE O PREVENTIVNÍ, LÉČEBNOU A ESTETICKOU CESTU K ZUBNÍMU ZDRAVÍ. Je důležitá pro děti, dospělé i seniory.

 

ZUBNÍ KAZ, ZÁNĚT DÁSNÍ A PARODONTÓZA jsou nejrozšířenější a nejčastější infekční onemocnění týkající se dutiny ústní. Tato onemocnění jsou většinou důsledkem  NEDOSTATEČNÉ ÚSTNÍ HYGIENY a lze jim tedy předcházet pravidelným a správným čištěním zubů.

JAK NA TO VÁM PORADÍ DENTÁLNÍ HYGIENISTKA, která zuby ŠETRNĚ A BEZBOLESTNĚ OČISTÍ od škodlivých povlaků, jako je plak a zubní kámen. Tímto profesionálním čištěním zuby zbaví nevzhledného zabarvení a pigmentací. Dentální hygienistka VYBERE SPRÁVNÉ POMŮCKY K PROVÁDĚNÍ EFEKTIVNÍ ÚSTNÍ HYGIENY A NAUČÍ VÁS VHODNOU TECHNIKU ČIŠTĚNÍ ZUBŮ.Kromě preventivních a profylaktických činností provádí i estetické úkony, jako je BĚLENÍ ZUBŮ a APLIKACE DENTÁLNÍCH ŠPERKŮ. 

 

LIDÉ S ROVNÁTKY mají zubní hygienu o poznání ztíženou. Při nedostatečném a nesprávném čištění zubů se během ortodontické léčby může ZVÝŠIT KAZIVOST ZUBŮ A VZNIKNOUT ZÁNĚT DÁSNÍ. Z estetického hlediska může být problémem vznik pigmentací a povlaků usazujících se okolo zámečků. ZA POUŽITÍ SPRÁVNÉ TECHNIKY ČIŠTĚNÍ, VÝBĚRU SPRÁVNÝCH POMŮCEK A PRAVIDELNÝCH NÁVŠTĚV U DENTÁLNÍ HYGIENISTKY lze těmto problémům předejít a zajistit tak perfektní výsledek, kterým jsouKRÁSNÉ, ROVNÉ A ZDRAVÉ ZUBY i po ortodontické léčbě.